Dekanalny Konkurs Biblijny

26 czerwca 2013

26 kwietnia 2013r. po raz trzeci odbył się w naszej szkole Dekanalny Konkurs Biblijny dla szkół podstawowych. Do finału Konkursu zakwalifikowało się 27 uczniów spośród 127 startujących. Utworzyli oni trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Zawodnicy wraz ze swoimi nauczycielami przyjechali z Kalska, Klenicy, Niekarzyna, Kargowej, Bojadeł, Kij, Nowego Kramska oraz z obu sulechowskich szkół. W tym roku treści pytań i  zadań dotyczyły Ewangelii wg św. Łukasza. Zadania były bardzo różnorodne: dopasowywanie obrazów do wydarzeń z życia Jezusa, krzyżówka, quiz, jak w dobrym teleturnieju i odgadywanie biblijnych scenek teatralnych, przygotowanych przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Krystyny Zamolskiej.

Najlepszą wiedzą wykazała się reprezentacja  naszej szkoły w składzie: Maria Bajor, Agata Tomaszewska i  Ewa Kulczyk. Uczennice były bardzo dobrze przygotowane przez panią Wiolettę Konstańczak oraz panią Krystynę Zamolską i zajęły I miejsce.

Impreza została uświetniona pantomimą Set me free, którą zaprezentowali nasi gimnazjaliści, przygotowani przez panią Krystynę Zamolską, oraz występem wokalnym Elizy Kamińskiej z kl. II a.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Konkursu, a szczególnie Martynie (III d), Malwinie (II f), Mateuszowi (III b) oraz Wojtkowi (III c).

Konkurs przygotowali nauczyciele religii: P. K. Zamolska, K. Słoboda, W. Konstańczak i A. Kwaśnicka.

(opracowała W. Konstańczak)