U kowola

26 maja 2013

Dnia 20 maja 13r. dzieci z klasy I c i I d były na wspaniałej wycieczce. Najpierw były w Wolsztynie, gdzie oglądały stare parowozy w lokomotywowni. Niektóre do dziś jeżdżą codziennie na trasie Wolsztyn – Poznań. Akurat podczas naszego pobytu o godzinie 10.58 pociąg wjechał na stację. Potem pojechaliśmy do Kluczewa do gospodarstwa agroturystycznego „U Kowola”. Tam dzieci miały możliwość bliżej poznać zwierzęta tj kozy, owce, króliki i krowy. Bawiły się na świeżym powietrzu, piekły kiełbaski na ognisku. W kuźni posłuchały opowieści o pracy kowala i na własne oczy mogły zobaczyć, jak wykonuje się podkowę. Miały możliwość wejścia do starej chaty, w której widziały kołowrotek i posłuchały o tym, co wykonuje się na wsi w czasie wolnym.

Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone i pełne nowych wiadomości oraz wspaniałych wrażeń.  Wycieczkę zorganizowały swoim uczniom p. Maria Benysek i p. Dorota Wieczorek.