Tydzień Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów

26 maja 2013

10.05.2013r. uczniowie z kl. II b obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Krakowa pt. „Śledztwo w bibliotece”. Aktorzy zachęcali uczniów do czytania, przybliżyli sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazali, że książki mają duszę. Dzieci reagowały spontanicznie, a przede wszystkim złożyły uroczystą przysięgę, że będą odwiedzać bibliotekę  i wypożyczać książki.

13.05.2013r.  o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów  uczennice naszej szkoły odebrały nagrody za udział w gminnym konkursie plastycznym „Cudowna kraina wierszy Juliana Tuwima”.

Laureatki:

I miejsce – Kamecka Klaudia     I b

II miejsce- Bajor Emilia               I c

Wyróżnienia:

Jędrysiak Martyna                       I b

Mantke Paulina                            I b

16.05.2013r. kl. III a wybrała się do Biblioteki Publicznej w Sulechowie na lekcję biblioteczną „Katalog OPAC”. Uczniowie zapoznali się z biblioteką i jej urządzeniami. Pani bibliotekarka  zaprezentowała  im   katalog  elektroniczny OPAC,  za pośrednictwem którego można wyszukiwać książki i zbiory dźwiękowe znajdujące się w bibliotece. Na końcu klasa obejrzała wystawę twórczości artystycznej podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulechowie – prace malarskie oraz rzeźby.

Opracowała: A.Eckert