II Rejonowy Konkurs Ortograficzny

15 maja 2013

Dnia 15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się II Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. W zmaganiach brało udział 11 uczniów wyłonionych w swoich placówkach w toku eliminacji szkolnych. W konkursie uczestniczyły dzieci z Brodów, Kargowej, SP nr 1 w Sulechowie i gospodarze z „trójki”.

Uczniowie napisali bardzo trudne dyktando pt: Gawędziarz Henio” a po krótkiej  przerwie na poczęstunek, głowili się wypełniając test zawierający krzyżówkę, rebusy, zagadki i uzupełnianki ortograficzne. Po sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję konkursową i podliczeniu wszystkich błędów okazało się, że:

I miejsce zajęła  Weronika Jankowska z kl. III B SP nr 3 w Sulechowie

II miejsce zajął  Jan Siekierzycki z SP nr 1 w Sulechowie

III miejsce zajęła  Laura Chmiel z kl. III B SP nr 3 w Sulechowie

Mały Mistrz Ortografii  otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Sulechów. Laureaci II i III miejsca oraz pozostali uczestnicy  dostali nagrody książkowe i dyplomy sponsorowane przez Dyrektora SP nr 3 w Sulechowie..

Należy nadmienić, że poziom był bardzo wysoki. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoje nauczycielki, które na co dzień są propagatorkami prawidłowej pisowni. Wszak w dobie pisania krótkich wiadomości tekstowych SMS i a-maili dzieci nie zawsze zwracają uwagę na prawidłowy zapis wyrazów. Także bardzo ważne jest to, żeby utrwalać w nich właśnie takie umiejętności i uwrażliwiać na piękno i poprawność języka ojczystego.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Teresa Czerniawska i Dorota Wieczorek.