Pisanki wielkanocne

2 kwietnia 2013

W środę 20 marca dzieci z kl. II d wzięły udział w warsztatach rękodzielniczych „Moja pisanka” prowadzonych przez panie z UTW w Bibliotece Publicznej  w Sulechowie. Celem spotkania było poznanie tradycji zdobienia jajek różnymi technikami. Pod okiem pań  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku każdy uczeń, używając nożyczek, kleju, kolorowego papieru i innych materiałów wykonywał pisanki. Jajka były bardzo kolorowe, a wykonanie ich sprawiło dzieciom wiele radości. Dzięki takim zajęciom stwarza się uczniom możliwość poznawania rodzimej kultury oraz budzi się w nich szacunek do tradycji. Te zajęcia wyzwoliły u dzieci wiele emocji. Uczniowie poradzili sobie wspaniale, a efektem ich starań były pięknie wykonane pisanki. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów obejrzeli wystawę pisanek, kraszanek oraz innych ozdób wielkanocnych  wykonanych przez słuchaczki  z UTW.

A.Eckert, R.Cieślik