Noc biologów

17 lutego 2013

Aby promować nauki biologiczne, aż 16 uczelni w całym kraju skrzyknęło się aby w całym kraju otworzyć swe laboratoria, pokazać zbiory, pochwalić się osiągnięciami, a przez to zaprezentować biologię „od kuchni”.

Wypieki na twarzy, ogromna radość z udanego doświadczenia, mnóstwo pytań, ale i świetna zabawa. W tej ciekawej imprezie wzięli czynny udział uczniowie naszej szkoły. Członkowie koła przyrodniczego i biologicznego ze swoimi opiekunkami p.Barbarą Gielniak i Anną Szymańską spędzili piątkowy wieczór biorąc udział w bardzo ciekawych doświadczeniach:  oglądali pod binookularem  fragmenty kości, pióra ptaków, odgadywali nazwy ptaków, do których należał badany materiał biologiczny. Młodzi naukowcy analizowali materiał przyrodniczy pod okiem pracowników naukowych uczelni. Noc biologów to świetna forma popularyzacji nauk przyrodniczych.

Anna Szymańska