Wizyta misjonarki z Tanzanii

31 stycznia 2013

W dniach od 9 do 14 grudnia gościliśmy w naszej szkole siostrę Anafridę Biro – misjonarkę z Tanzanii. Podczas kilkudniowej  wizyty uczniowie mięli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Afryce, a szczególnie o Tanzanii. Siostra Anafrida barwnie opowiadała o tym, jak w jej ojczyźnie  wygląda  życie codzienne, zwyczaje, tradycje i kultura. Uczniowie mogli przymierzyć tradycyjny, egzotyczny strój, zobaczyć zabawki, którymi bawią się mali Afrykańczycy oraz poznać ich język. Siostra poznała także polskie bożonarodzeniowe zwyczaje i gościnność, ponieważ uczniowie kl. V b wraz z wychowawczynią, p. Dorotą Paluszak, zaprosili ją na klasowe spotkanie wigilijne. Na pożegnanie każdy uczeń otrzymał pamiątkowe zdjęcie.

Opracowały: Wioletta Konstańczak, Wioletta Samociak