Pasowanie klas I na czytelników biblioteki szkolnej

31 stycznia 2013

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i „reklama” jej zbiorów. Pasowanie na czytelnika w Zespole Szkół odbyło się 30.01.2013 r. Dzieci z kl. Ia, b, c i d uczestniczyły w zgaduj- zgaduli ph: „Jaka to baśń”. Potem dowiedziały się jak jest zbudowana książka. Następnie w postawie stojącej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelników oraz otrzymali w prezencie zakładki do książek i długopisy. Pani bibliotekarka  życzyła nowym czytelnikom biblioteki wielu ciekawych lektur i niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z literaturą.

Anna Eckert