EuroWeek – Szkoła Liderów

12 stycznia 2013

W dniach 17 – 21 grudnia 2012r. piętnastu gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w obozie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów, zorganizowanym w pięknej górskiej miejscowości – Długopole Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Celem obozu było rozwijanie umiejętności społecznych – pracy w grupie, kierowania i prowadzenia prezentacji oraz zapoznanie się z możliwościami jakie daje Unia Europejska. Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez wolontariuszy z Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii,  Azerbejdżanu, Serbii, Indonezji, Chin, Gruzji, Finlandii i Turcji. Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi obyczajami, tradycją i kulturą krajów, z których przyjechali wolontariusze. Zawiązali nowe przyjaźnie oraz doskonalili swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, w którym odbywały się zajęcia.

Opracowały: Małgorzata Dzierla i Marta Łyżwińska