Sport i zabawa w Zespole Szkół w Sulechowie

5 listopada 2012

27października 2012 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sulechowie miała miejsce kolejna edycja festynu sportowo- rekreacyjnego pod hasłem , ,,RODZINNE SPOTKANIA ZE SPORTEM I ROZRYWKĄ- MAMO, TATO BAW SIĘ Z NAMI”. Impreza ta była przeznaczona dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i ich rodziców. Jej organizatorkami były panie Hanna Brzezińska, Małgorzata Modrzyk i Lilla Pająk.

W festynie startowały 34 pary ( rodzic + dziecko), które w dowolnej kolejności wykonywały różne zadania sprawnościowe przygotowane w formie kilkunastu stanowisk. Były to m.in. wyścig farmerów, zbijanie kręgli, bieg w worku, skoki na skakance, łowienie wędką itp. Każdy zespół otrzymał kartę startową, na której sędziowie odnotowywali zdobyte punkty. Po podsumowaniu wyników okazało się, iż:

I MIEJSCE zajął  Alan Dziemidowicz z tatą Radosławem uzyskując 100 punktów.

II MIEJSCE po dogrywce wywalczyła Maja Kaczmarska z tatą Ryszardem zdobywając 91 punktów.

III MIEJSCE zajęła Maja Bilon z mamą Agnieszką również z 91 punktami.

W klasyfikacji klas zwyciężyła klasa Ia zdobywając 833 punkty, miejsce drugie klasa Id z 772 punktami, miejsce trzecie klasa Ic uzyskując 665punktów i miejsce czwarte klasa I 1b zdobywając 343 punkty. Zawodnicy mieli również do rozwiązania alfabet sportowy. Z tym zadaniem najszybciej uporała się klasa Ia.

Festyn przebiegał w sympatycznej atmosferze. Konkurencje, próby sprawnościowe dostarczały ćwiczącym uczniom i ich rodzicom dużo dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy po zakończeniu festynu otrzymali słodycze. Zwycięskie pary statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy  startującym za udział w zabawie, wspaniałą atmosferę i sportową rywalizację.