Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

5 listopada 2012

W dniach 23 – 26.10.2012 roku odbyły się w naszej szkole Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia.  Przedsięwzięcie organizowane jest od wielu lat.  Ma na celu przypominanie uczniom jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia – właściwe odżywianie się, uprawianie sportów i wystrzeganie się używek.  W tym roku zajęcia prowadzone były przez zaproszonych gości, pracowników szkoły  i uczniów naszego gimnazjum.  Klasy czwarte uczestniczyły w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się, przeprowadzonych przez uczennice z klasy III a: Paule Drzymałe, Magdalenę  Łuszczyk i Patrycję Bajdę. Pani Elżbieta Turzańska, pielęgniarka medycyny szkolnej, rozmawiała z czwartoklasistami o tym jak istotne jest prowadzenie higienicznego trybu życia.  Klasy piąte zostały zaproszone na pokaz pierwszej pomocy, przygotowany  pod kierownictwem pana Grzegorza Łazańskiego, przez Celinę Świetniewską, Justynę Wechterowicz i Weronikę Żelek z klasy III c.  Studentki Technologii Żywności i Żywienia  przeprowadziły w klasach VI pogadanki na temat zdrowej, zbilansowanej diety. Klasy I gimnazjum gościły u siebie terapeutę uzależnień z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień  wraz z podopiecznymi. Młodzież mogła wysłuchać opowieści o tym jakie zagrożenia niesie za sobą używanie środków psychoaktywnych, co traci się wpadając w nałóg.   Przedstawicielki Komisariatu Policji w Sulechowie rozmawiały z młodzieżą z drugich klas gimnazjum o odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Mamy nadzieję, że podjęte przedsięwzięcia przyczynią się do utrwalania pozytywnych zachowań.

Pedagodzy szkolni