Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

11 października 2012

4.10.2012 r. klasa I b nauczania zintegrowanego udała się do Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów na spotkanie z pisarzem. Pan Andrzej Grabowski jest autorem książek dla dzieci, scenarzystą programów telewizyjnych i filmów animowanych. Na spotkanie z dziećmi przywiózł bohaterów swoich programów: kota Budzika i Kulfona. Dzieci znakomicie bawiły się przy opowieściach pana Grabowskiego, który zdradził im kulisy powstawania jego programów. Autor przywiózł także książki, których napisał ponad dziesięć. Następnie czytał im fragmenty swoich utworów. Dzieci zadawały pytania, na które autor chętnie odpowiadał. Po spotkaniu można było kupić książki pisarza i uzyskać jego autograf. Spotkanie pozostanie na długo w dziecięcych sercach. Mamy nadzieję, że będzie ono miało wpływ na nawiązanie bliskiej przyjaźni z literaturą.

Anna Eckert