Pola Nadziei

8 października 2012

W sobotę ( 29 września br.) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili, które miało miejsce pod Hospicjum w Zielonej Górze. Tym symbolicznym gestem włączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz osób terminalnie chorych – „Pola Nadziei”.

Pod tą nazwą działa program stworzony ponad 60 lat temu, pomagający chorym na raka. Akcja ta ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Jesienią, gdy sadzimy cebulki żonkili, odbywa się pozyskiwanie funduszy na potrzeby Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze. W sobotniej akcji wzięło udział wiele szkół z Zielonej Góry i okolic. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy także zasadzili żonkile. Wśród przedstawicieli władz lokalnych była wiceprezydent miasta – Wioleta Haręźlak.

Dyrektor Hospicjum p. Anna Kwiatek gorąco dziękowała wszystkim za przybycie i zachęcała do kupowania cebulek żonkili, by wiosną mogły zakwitnąć przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerkach.

W 2013 roku Pola Nadziei zakwitną również w Sulechowie, ponieważ udział w sobotniej akcji to tylko początek sadzenia żonkili. Za zebrane w szkole fundusze przedstawiciele Samorządu Szkolnego zakupią w Hospicjum cebulki, a uczniowie i nauczyciele  Zespołu Szkół będą mogli podziwiać te piękne kwiaty wiosną.

W związku z tym, kolejny raz, zachęcamy do udziału w akcji wszystkie osoby, którym nie jest obojętny człowiek nieuleczalnie chory. Pieniądze na zakup cebulek zbierają opiekunowie Samorządu Szkolnego do 15 października br..

Opiekunowie Samorządu Szkolnego