Europejskie Dni Dziedzictwa 2012

27 września 2012

14 września 2012r. klasa Va uczestniczyła w obchodach Europejskich Dni  Dziedzictwa  w Bibliotece Miejskiej w Sulechowie. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „ Od nitki do…”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat rodzajów i sposobu produkowania nici w fabryce „ AMANDA” w Sulechowie. Następnie zwiedzili wystawę nici wyprodukowanych przez wyżej wymienioną fabrykę oraz prace słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku i podopiecznych Centrum Usług Socjalnych w Sulechowie. Największą frajdą były warsztaty z nitką, gdzie uczniowie wykonali własnoręcznie korale i bransoletki pod okiem pań z UTW. Uczestnicy spotkania nauczyli się operować szydełkiem. Dzięki takim warsztatom została młodzieży przybliżona tradycja rękodzieła.

A.Eckert  i R.Cieślik