Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

9 września 2012

3 września uczniowie Zespołu Szkół  uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013. Po wakacjach powrócili wypoczęci i zadowoleni, pełni zapału do pracy i zdobywania nowych doświadczeń.

Uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście wysłuchali przemówienia pana dyrektora R. Modrzyka, burmistrza Sulechowa R. Rakowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. I. Wojewody. W imieniu Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczniów przywitali: Wiktoria Dmytruk z klasy V b oraz Miłosz Rozynek z klasy III b.

Szczególnie serdecznie przywitano pierwszoklasistów. Podczas uroczystości złożyli oni ślubowanie i zostali pasowani na uczniów klasy I. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a także życzenia, aby każdy dzień w szkole był dla nich radosny.

Już po raz czwarty Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan przyznał nagrodę wszechstronnie uzdolnionemu dziecku w Powiecie. W tym roku jej  laureatką została Beata Wechterowicz, uczennica Zespołu Szkół w Sulechowie, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 3. Beata jest finalistką tegorocznych konkursów przedmiotowych z matematyki oraz przyrody. Otrzymała także wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Uczestniczyła również w tegorocznej wiosennej sesji ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej Olimpus z przyrody. Ponadto uczennica osiągnęła doskonałe wyniki w kilku dyscyplinach sportowych.

Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Aleksandra Zawartowska

Wioletta Konstańczak