Wyprawka szkolna i stypendium socjalne

28 czerwca 2012

„Wyprawka szkolna”

Zwrot kosztów zakupu podręczników przysługuje rodzicom dzieci rozpoczynających naukę w klasach I, II, III i  IV szkoły podstawowej.

Rodzice uczniów klas I szkoły podstawowej będą mogli ubiegać się o pomoc, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 504 zł netto.

Rodzice uczniów klas II, III i IV podstawowej będą mogli ubiegać się o pomoc, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 351 zł netto.

Podstawą otrzymania zwrotu  za podręczniki jest

– faktura za zakup książek

– złożenie wniosku o zwrot kosztów do 7 września 2012 r. – pokój 202 B (wnioski dostępne będą  w sekretariacie w ostatnim tygodniu sierpnia, do wniosków należy dołączyć zaświadczenia o dochodach członków rodziny zamieszkujących  we wspólnym gospodarstwie domowym z miesiąca sierpnia)

Dofinansowanie zakupu podręczników wynosić będzie:

– 180 zł dla uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej

– 210 zł dla uczniów klas IV szkoły podstawowej

Stypendium socjalne – ubiegać się o nie mogą osoby w przypadku których dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 351 zł netto. Wnioski dostępne będą w Urzędzie Miejskim w Sulechowie i Zespole Szkół w ostatnim tygodniu sierpnia. Wypełnione wnioski prosimy składać w Zespole Szkół pokój 202 B              do 10 września 2012 roku. Do wniosków należy dołączyć zaświadczenia o  dochodach członków rodziny zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym.