VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

28 czerwca 2012

5 czerwca 2012 r. odbył się  VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Brało w nim udział 208 uczniów. Tematem tegorocznego konkursu był Pontyfikat Jana Pawła II. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 32 osoby z 8 szkół gimnazjalnych powiatu zielonogórskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o Papieżu, dlatego też każdy z nich otrzymał dyplom za udział oraz ciekawe upominki i nagrody.

W Konkursie przyznano trzy wyróżnienia:

1. 1.        Trafała Rafał  (Gimnazjum w Świdnicy)
  2. 2.        Mleczko Rafał (Gimnazjum nr 2 w Sulechowie)
  3. 3.        Odważny Justyna  (Gimnazjum nr 2 w Sulechowie).

Tegorocznymi zwycięzcami VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II zostali:

Miejsce I: Zamolski Rafał – (Gimnazjum nr 3 w Sulechowie)

Miejsce II: Gulewski Piotr – (Gimnazjum nr 2 w Sulechowie)

Miejsce III: Miłek Aleksandra – (Gimnazjum w Świdnicy)

Do uczestników i zaproszonych Gości słowo swojego świadectwa spotkań z Karolem Wojtyłom skierował biskup Paweł Socha. Bp. Paweł był zawsze pełen podziwu dla młodego profesora Wojtyły w swoich latach studenckich a następnie posługi krakowskiego kardynała a później Następcy na Stolicy Piotrowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Roman Rakowski burmistrz Sulechowa wraz z dziekanem Henrykiem Wojnarem proboszczem parafii św. Stanisława Kostki, na której terenie znajduje się szkoła.

Do organizacji konkursu włączyli się gimnazjaliści: Ola, Patrycja, Rafał, Eryk, Wojtek, Eliza, Czarek, Michał, Oliwia, Adrian, Agata i Dominik.

Osoby, które przygotowały i przeprowadziły konkurs: W. Samociak, K. Zamolska i A. Kwaśnicka.