XVIII Turniej Miast i Gmin 2012 w naszej szkole

18 czerwca 2012

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu  którego koordynatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie, w oddziałach przedszkolnych i klasach 1 – 3 nauczania zintegrowanego w Zespole Szkół w Sulechowie przeprowadzono Dni Sportu.

30. maja o godzinie 10 dzieci sześcioletnie brały udział w potyczkach piłkarskich pod hasłem „Przedszkolne Euro 2012”. Z grup „Żabek” i „Muchomorów” wytypowano cztery zespoły, które walczyły o wejście do finału. Drużyny składały się z dziewcząt i chłopców. Ostatecznie w końcowym meczu zagrały dwie najlepsze drużyny „Zieloni” – chłopcy i „Różowe”- dziewczynki. Zacięty i pełen emocji mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Zielonych”. Zawodnicy w zielonych koszulkach radośnie fetowali swoje zwycięstwo. Kibice zaś gorąco dopingowali zarówno piłkarzy jak i piłkarki, którzy wykazali się znakomitymi umiejętnościami piłki nożnej. Brawo trenerki: pani M. Madejska, I. Ławicka i L. Merdas.

Zmaganiom sportowym towarzyszył nastrój wesołej zabawy i zdrowej rywalizacji sportowej. Mali kibice wznosili dowcipne okrzyki zachęcające do sportowego wysiłku i gromkimi brawami nagradzali każdą udaną akcję i zdobywców bramek. Umiejętnościami piłkarskimi wyróżnili się Dominik Lupa, Marysia Sołtys i Olaf Barczyński. Impreza dostarczyła wiele emocji i dzieciom i opiekunom. Wszyscy poczuli przedsmak EURO 2012.

31. maja 2012 r. wychowawczynie klas I naszej szkoły zorganizowały turniej między klasami. Wzięło w nim udział stu uczniów. Zawodnicy współzawodniczyli w konkurencjach: wyścigi taczek, skoki w workach, kozłowanie piłką, toczenie piłki kijem do hokeja, rzuty do celu woreczkami .Impreza dostarczyła uczniom wielu wzruszeń i wspanialej zabawy. Pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” zachęcano do aktywności ruchowej wszystkich uczestników. Organizatorkami sportowych zmagań były pani E. Kiełbasa, T. Czerniawska, A. Walicka i S. Sulek.

Uczniowie klas II wzięli udział w wyścigach rzędów. Było kozłowanie, biegi z pokonywaniem toru przeszkód, zabawy z elementami czworakowania i równowagi. Do zawodów zaangażowano całe zespoły klasowe. Turniej przebiegał
w milej radosnej atmosferze i zdrowej sportowej rywalizacji. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwały panie A. Wesołowska, D. Bieława, B. Kondratowicz, M. Mackiewicz. Ukoronowaniem zawodów była słodka niespodzianka.

Uczniowie klas III 30 maja 2012 r. na boisku szkolnym od 9.30 do 10.30 rozegrali  turniej w „dwa ognie”. Wychowawcy wybrali spośród dzieci 10- osobowe zespoły, które rozegrały  pomiędzy sobą mecze.  Rozgrywki odbyły się w cyklu „każdy z każdym”. Rozegrano  4 mecze, w ciągu 60 min. Był gorący doping kibiców, „ zdrowa” rywalizacja, wspaniała zabawa. Osoby odpowiedzialne za turniej : M. Benysek, B. Rakowska, D.Wieczorek, E. Żok.