Na górskim szlaku

18 czerwca 2012

Dnia 12 czerwca uczniowie kl. III c , III d wybrali się na całodniową wycieczkę na południe Polski, w Karkonosze.

Głównym celem było zdobycie i zwiedzenie Zamku Chojnik. Stare, średniowieczne zamczysko, opowieści o Kunegundzie wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali malownicze krajobrazy z najwyższej wieży. Wspinając się na zamek wybraliśmy łagodny, przystosowany do pieszej wędrówki szlak czerwony. Wracając szliśmy szlakiem czarnym, z niezwykłymi elementami krajobrazu, takimi jak: Zbójnickie Skały.

W Karkonoskim Parku Narodowym podziwialiśmy dwa wodospady Kamieńczyk i Szklarkę, a w Muzeum Ziemi wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali różnorodne eksponaty minerałów i kamieni. Zachwytom nie było końca. Wielu zakupiło „drzewka szczęścia” i mieniące się kamienie jako pamiątki z wycieczki. Było miło i wesoło!

Wycieczkę zorganizowały Panie Dorota Wieczorek, Maria Benysek