XXIII Bieg Uliczny im. Janusza Kusocińskiego

13 czerwca 2012

1 czerwca 2012 r. z okazji Dnia Dziecka UKS „Trójka” przy Zespole Szkół w Sulechowie wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji z Sulechowie zorganizowali XXIII bieg uliczny im. Janusza Kusocińskiego. Celem imprezy było rozpowszechnianie masowych biegów jako aktywnej formy wypoczynku wśród uczniów, mieszkańców Sulechowa i okolic. Impreza mimo niesprzyjającej aury cieszyła się sporym zainteresowaniem. Biegowi towarzyszyły imprezy promujące takie jak, marszobieg „Kusego” , który był propozycją wspólnej zabawy przy muzyce dla dzieci i dorosłych na ulicach Sulechowa. Na placu ratuszowym samorząd szkolny zorganizował wystawę prac plastycznych oraz konkurs wiedzy o życiu J. Kusocińskiego jak również konkurs na najciekawszy plakat promujący XXIII Bieg Uliczny.  Część sportowa  składała się z 11 biegów dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjum, ponad gimnazjalnych oraz kategorii „open” kobiet i mężczyzn. Biegi odbywały się ze stadionu OSiR  przy ul. Licealnej do placu Ratuszowego na dystansach 400, 500, 900,1300,1700 i 2400m. Na starcie zameldowali się uczniowie wszystkich Sulechowskich szkół oraz gimnazjaliści z Dolska i młodzi biegacze ze szkoły podstawowej z Kopanicy i Bojadeł.
Sulechowscy żołnierze z tej okazji przygotowali gorącą grochówkę, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród biegających. Dziękujemy uczestnikom. ZAPRASZAMY ZA ROK !!!

Opis i zdjęcia

J.Łukaszkiewicz