L Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej

13 czerwca 2012

,,POLSKA MARYNARKA WOJENNA, A HISTORIA WYBRZEŻA POLSKIEGO”

W dniach 1-3 czerwca 2012 odbył się w  Jastarni Finał Ogólnopolskiego Konkursu Marynistycznego. W zawodach brały udział reprezentacje wszystkich województw. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach; pływanie 50 metrów na czas, strzelanie z karabinka pneumatycznego, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą i test wiedzy marynistycznej. Zawody odbywały się w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich.

Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego reprezentowali Adrian Gościniak uczeń klasy I a i Karolina Klee uczennica klasy III b. W kategorii szkół  średnich startowali absolwenci naszej szkoły aktualnie uczniowie LO   Adrian Stasik  i Dorota Walczak. Wszyscy  zawodnicy trenują w  Kole Strzeleckim LOK w  Zespole Szkół Gimnazjum nr 3 pod opieką pana Grzegorza Łazańskiego.

W klasyfikacji zespołowej w kategorii gimnazjum Adrian i Karolina zajęli VI miejsce w Polsce. W klasyfikacji zespołowej szkół średnich Adrian i Dorota zajęli IV miejsce w Polsce tuż za reprezentacjami Kielc, Poznania i Gdańska. Warto dodać, że naszym zawodnikom zabrakło tylko 2 punktów aby zająć miejsce na podium.

W kategorii indywidualnej w konkurencji strzeleckiej Dorota Walczak odniosła duży sukces zajmując I miejsce w Polsce pokonując 63 zawodników i zawodniczek z całej Polski.