Sukcesy młodych matematyków

4 czerwca 2012

26 maja 2012 r w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie całorocznej pracy w Klubie Miłośników Matematyki „Pitagoras”.  KMM „Pitagoras” istnieje w naszej szkole już od dwudziestu pięciu lat. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły odnieśli sporo sukcesów.
W Turnieju Mistrzów w kategorii klas V – III miejsce zajęli uczniowie: Kacper Gołębiowski
i Martyna Myszograj z klasy V c (opiekunem uczniów jest p. Stefanowicz).
W kategorii klas VI w indywidualnym Turnieju Mistrzów II miejsce zajęły uczennice klasy VI b – Anna Nocuń i Zuzanna Podyma , III miejsce zdobył uczeń klasy VI a – Hubert Walczak. Opiekunem uczniów jest p. Kucharska.
W całorocznych turniejach zespołowych :
w kategorii klas V – zespół Deltoid skupiający uczniów klasy V c prowadzony przez
p. Stefanowicz zajął II miejsce.
W kategorii klas VI – zespół Gauss skupiający uczniów klasy VI a i VI b prowadzony przez p. Kucharską zdobył I miejsce.
W kategorii klas II gimnazjum zespół Viete’a , w skład którego wchodzą uczniowie klasy II b (opiekun p. Stefanowicz) zajął III miejsce.
Gratulujemy młodym matematykom i życzymy kolejnych sukcesów.