II Dekanalny Konkurs Biblijny

4 czerwca 2012

20 kwietnia 2012r. już po raz kolejny , odbył się w naszej szkole międzyszkolny  etap II Dekanalnego Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych. W tym roku uczniowie  szkół zmierzyli się z ewangelią wg św. Marka.
Uczestnicy Konkursu  wzięli udział w sześciu konkurencjach. Pracując w trzyosobowych zespołach, po mistrzowsku udowodnili znajomość Ewangelii.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Ania Nocuń (VI b), Ewa Kulczyk (V b) i Krzysiu Majewski (V b). Doskonale przygotowani przez p. Krystynę Zawalnicką zajęli I miejsce.
Uroczystość uświetnił występ zespołu „Antybiotyk”, który w niecodzienny sposób zaaranżował i wykonał fragment Pisma Św. „Magnificat”.
Do organizacji Konkursu włączyli się także gimnazjaliści, którzy z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli swoim młodszym kolegom podczas całej uroczystości. Dziękujemy szczególnie obu Karolinom, Idze, Ani, Anecie, Agnieszce, Darkowi i Mateuszowi z klasy III b.
Jedną z konkurencji konkursowych stanowiły scenki biblijne, które z iście aktorskim kunsztem przygotowali uczniowie gimnazjum, pod czujnym okiem p. Krystyny Zamolskiej i Krystyny Zawalnickiej.
O oprawę muzyczną zadbali Kacper i Marcin z kl. III a oraz Dominik z kl. III c. Dziękujemy im serdecznie.
Organizatorkami Konkursu były p. K. Zawalnicka, p. K. Zamolska, p. W. Konstańczak i p. A. Kwaśnicka.