Dzień Mamy w klasie Ic

4 czerwca 2012

24 maja w klasie I c odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci , gdyż na zajęcia przybyły ich mamy. Tematyka zajęć  związana była ze zbliżającym się Dniem Matki. Na lekcjach dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami , a mamy miały okazję zobaczyć jak radzą sobie ich pociechy w różnych sytuacjach szkolnych. Uczniowie wypowiadali się na temat swoich mam, uzupełniali zdania,  czytali wiersz i omawiali jego treść. Najwięcej pracy włożyli w wykonanie książeczki w kształcie serca, w której pojawiły się strony z podziękowaniami, przeprosinami, obietnicami i życzeniami. Gotowe książeczki  i pozostałe upominki wręczyli swoim mamusiom i wspólnie zaśpiewali piosenkę.  Niejedna mama skrywała łzy wzruszenia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich mam.