Wycieczka do straży pożarnej

28 maja 2012

Prawie każdy mały chłopiec marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. Aby po części spełnić ich marzenie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zorganizowały wycieczkę do straży pożarnej. Wycieczka miała na celu poznanie pracy strażaka i sprzętu, którym posługuje się w czasie akcji ratowniczych. Ku zdziwieniu wielu osób okazało się, że zarówno ubiór, jak i sprzęt strażacki jest bardzo ciężki. Niejeden śmiałek próbował podnieść nożyce do cięcia żelaza lub wąż, okazało się, że nie jest to takie proste. Oprócz tradycyjnego wyposażenia wozu strażackiego dzieci mogły zobaczyć inne pojazdy wykorzystywane przez strażaków w trudnych sytuacjach. Dzieci mogły wejść do wozu  i przez chwilę poczuć się strażakiem. A najodważniejsi w asyście strażaka weszli do kosza ratowniczego i z lotu ptaka oglądali panoramę najbliższej okolicy. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Na koniec dzieci złożyły strażakom życzenia z okazji Ich święta.