Tydzień Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów

28 maja 2012

W dniach 8 – 15 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Sulechowie odbyło się szereg imprez. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia i uczniowie wzięli udział w następujących przedsięwzięciach.
9.05.2012r. podsumowano gminny konkurs plastyczny dla kl. I – III „Portret króla Maciusia Pierwszego” oraz wręczono nagrody najaktywniejszym czytelnikom.
Laureaci:
I miejsce                        Dawid Grzybacz                  kl. I d
II miejsce                       Magdalena Kupińska         kl. I c
Wyróżnienia: Emilia Kotlarska III a, Maciej Iwasieczko III c, Kamil Mrowiec III c oraz
Agnieszka Pawlak III d.
Najaktywniejszy czytelnik  w kl. I-III  NZ                          Bartosz Modrzyk            I b
Najaktywniejsze  czytelniczki  z kl. IV – VI SP                  Zuzanna Grupa               V b
Karolina Wajman           IV b

Laureaci i wyróżnieni obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez pracownika biblioteki pt. „ Rok Korczaka – sylwetka Janusza Korczaka”.
14 i 15 maja  klasy: III b i III d udały się na lekcje biblioteczne. Podczas zajęć bibliotekarka  prezentowała  katalogi: alfabetyczny, rzeczowy i On-line  oraz pokazała poszczególne działy znajdujące się w bibliotece. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę                  „Sulechów w grafice Adama Śliwińskiego”.