Wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie

22 maja 2012

20. 04. 2012r. uczniowie klasy III a SP za sprawą Pani Prorektor Izabeli Wojewody poczuli się prawdziwymi studentami. Swój pobyt w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęli od zapoznania się z sylwetką Zygmunta Steinbarta, który był założycielem sierocińca mieszczącego się w dzisiejszych budynkach uczelni.
Chwilę później wszyscy udali się do auli, gdzie Pani Izabela Wojewoda pokazała strój galowy prorektora. Martyna i Alan na chwilę postanowili wcielić się w rolę Prorektor i zostali ubrani w przepiękny uniform. Dowiedzieliśmy się, co oznaczają napisy znajdujące się na witrażach okien auli. Najbardziej podobał nam się napis, „Non scholae sed vitae discimus”, czyli uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.
Jakie było zdziwienie wszystkich, gdy Pan dr Stefan Jerzyniak zmierzył nam temperaturę laserem, rozczepił światło. Okazało się, że wnioski uczniów po wykonanych doświadczeniach były trafne, co mile zaskoczyło naszego wykładowcę.
Wizytę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zakończyliśmy w przepięknej bibliotece. Dyrektor Biblioteki Uczelnianej Pani mgr Ewa Majcherek opowiedziała nam historię książki    i przeprowadziła konkurs z nagrodami.
Jakie było nasze zaskoczenie, gdy otrzymaliśmy dyplomy w kształcie indeksów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zobaczyć pomieszczenia uczelni i uczestniczyć w zajęciach.