Tomik poezji uczniowskiej poświęconej Januszowi Kusocińskiemu

22 maja 2012

W październiku 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się konkurs poezji uczniowskiej poświęconej Patronowi szkoły Januszowi Kusocińskiemu. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VIa, VIb oraz IVc. Ich zadaniem było napisanie wierszy poświęconych Kusemu. Komisja w składzie p. Sylwia Kasprzyk oraz p. Monika Rakowska-Kłos wytypowały zwycięzców:
I miejsce zajęła Wiktoria Kordzińska z klasy VIa, która zaprezentowała wiersz  pt. „Janusz Kusociński”, na  II miejscu uplasował się uczeń tej samej klasy Paweł Binko, który odczytał swój wiersz „Idę za Tobą”,        III miejsce zajęła uczennica klasy IVc  Joanna Palicka, która przedstawiła wiersz „Wspomnienie o Januszu Kusocińskim”. Młodzi poeci otrzymali nagrody książkowe.  Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

Efektem ciężkich, ale jakże owocnych zmagań uczniów z piórem stał się tomik poezji. Za pomoc  w realizacji tego projektu serdecznie dziękujemy  Panu Burmistrzowi Romanowi Rakowskiemu, dzięki któremu tomik miał szansę ujrzeć światło dzienne.

Za pomoc i wsparcie dziękujemy również p. Sylwii Kasprzyk oraz p. Katarzynie Sowińskiej- Bolechowskiej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem i pomysłodawcą projektu była p. Monika Rakowska-Kłos.