Rejonowy Konkurs Ortograficzny

22 maja 2012

Dnia 17 maja 2012r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się I Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. W zmaganiach brało udział 20 uczniów wyłonionych w swoich placówkach w toku eliminacji szkolnych. W konkursie uczestniczyły dzieci z Brodów, Cigacic, Babimostu, Trzebiechowa, Kargowej, SP nr 2 w Świebodzinie, SP nr 1 w Sulechowie i gospodarze z „trójki”. Uczniowie napisali bardzo trudne dyktando pt: „Marzenia o karierze sportowej”, a po krótkiej przerwie na poczęstunek, głowili się wypełniając test zawierający krzyżówkę, zagadki i uzupełnianki ortograficzne. Po sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję konkursową i podliczeniu wszystkich błędów okazało się, że:
I miejsce zajął  Cezary Makarowicz z SP w Babimoście
II miejsce zajęły  Estera Rybicka z SP w Kargowej i Milena Anioł z SP nr 3 w Sulechowie
III miejsce zajął  Igor Puchacz z SP nr 2 w Świebodzinie.
Laureaci otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Sulechów. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody książkowe i dyplomy sponsorowane przez Dyrektora SP nr 3 w Sulechowie oraz upominki od Pana Burmistrza.
Należy nadmienić, że poziom był bardzo wysoki. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swoje nauczycielki, które na co dzień są propagatorkami prawidłowej pisowni. Wszak w dobie pisania krótkich wiadomości tekstowych SMS i a-maili dzieci nie zawsze zwracają uwagę na prawidłowy zapis wyrazów. Także bardzo ważne jest to, żeby utrwalać w nich właśnie takie umiejętności i uwrażliwiać na piękno i poprawność języka ojczystego.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Teresa Czerniawska i Dorota Wieczorek.