Podróż po Europie

22 maja 2012

9.05.2012r. uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w turnieju pod hasłem „Podróż po Europie”. W zawodach wzięły udział  dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 i cztery zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawnościowymi oraz wymagającymi wiedzy na temat państw Unii Europejskiej. Zawodnicy układali flagi państw UE  z puzzli, wyszukiwali nazwy państw w zdaniach, rozpoznawali obiekty architektury europejskiej, rozpoznawali kontury państw Unii Europejskiej. Wśród konkurencji sprawnościowych znalazły się wyścigi z piłkami, toczenie piłki kijem hokejowym, rzut woreczkiem do celu, przejście przez szarfę. Uczestnicy turnieju wykazali się bogatą wiedzą na temat państw Unii Europejskiej i bardzo dobrym przygotowanie sprawnościowym. Pracowali szybko i sprawnie. Najwyższy wynik (77p.) uzyskała drużyna pod nazwą Jedyneczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobywając 1 miejsce. Drugie miejsce i (74p.) zdobyła drużyna pod nazwą Luzaki z naszej szkoły. Trzecie miejsce  i (70p)przypadło drużynie Syriuszy z SP 3. Kolejne trzy drużyny zdobyły po 60 p.  i były to Unionki z SP 1 oraz Uniludki i Euro-Zespół z SP 3. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, dyplomy, a trzy najlepsze zespoły – puchary. Nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół – Romualda Modrzykai Gminę Sulechów.
Zawody przygotowały: Alicja Walicka i Agnieszka Wesołowska