Konkurs plastyczny i sadzenie drzewek z okazji Światowego Dnia Ziemi

22 maja 2012

W kwietniu 2012r. z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Razem możemy uratować Ziemię”. Uczniowie wykonywali prace plastyczne używając różnych technik i materiałów plastycznych. Pracowali w grupach trzyosobowych. Powstały bardzo ciekawe prace, a uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Wszystkie zespoły zasłużyły na wyróżnienie. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Sulechów.
Dzięki pomysłowi pani Iwony Patalan – pracownika nadleśnictwa – powstał ogródek dla ptaków.
Nadleśnictwo, za pośrednictwem pani Iwony Patalan, przekazało szkole drzewka, które zostały posadzone na terenie przyszkolnym. Sadzeniem i podlewaniem młodych drzewek zajęli się panowie woźni przy pomocy uczniów. Owoce jarzębiny, dzikie jabłuszka i dzikie gruszki będą zimą pożywieniem dla ptaków.
Konkurs i sadzenie drzewek zorganizowały: Teresa Czerniawska i Agnieszka Wesołowska