XLIX Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej

23 kwietnia 2012

,,POLSKA MARYNARKA WOJENNA, A HISTORIA WYBRZEŻA POLSKIEGO”

W dniu 21 kwietnia 2012 odbyły się w  Międzyrzeczu Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Marynistycznego. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach; pływanie 50 metrów na czas, strzelanie z karabinka pneumatycznego, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą i test wiedzy marynistycznej. Zawody odbywały się w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich.

Gimnazjum nr 3 im. Janusza Kusocińskiego reprezentowali Adrian Gościniak uczeń klasy I a i Karolina Klee uczennica klasy III b. W kategorii szkół  średnich startowali absolwenci naszej szkoły aktualnie uczniowie LO   Adrian Stasik  i Dorota Walczak. Wszyscy  zawodnicy trenują w  Kole Strzeleckim LOK w  Zespole Szkół Gimnazjum nr 3 pod opieką pana Grzegorza Łazańskiego. W klasyfikacji indywidualnej za wszystkie konkurencje w kategorii gimnazjum II miejsce zdobyła Karolina Klee. W klasyfikacji szkół średnich miejsce na podium wywalczyli II Dorota Walczak i III Adrian Stasik.  Uczniowie naszej szkoły łącznie z kolegami ze szkoły średniej w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na  I miejscu w województwie lubuskim pokonując w zaciętej walce uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z Gorzowa i Wschowy. Tym samym  wywalczyli sobie prawo reprezentowania województwa lubuskiego w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach1-3 czerwca 2012 w  Jastarni.