Powitanie wiosny

17 kwietnia 2012

20 marca uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami powitali wiosnę. Wszyscy uczestnicy zabawy musieli wcześniej przygotować się do udziału w wiosennych konkursach.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji zespołów klasowych, które miały za zadanie przebrać się i zachęcić wychowawców do udziału w zabawie. Największe wrażenie na jury zrobiła klasa IVb wraz z wychowawczynią- p. Dorotą Paluszak. Na moment scenę opanowała grupa gangsterów. Zgromadzonym w sali nic nie groziło, ponieważ wśród złoczyńców dało się zauważyć, pilnujących porządku, policjantów. Później na scenie pojawiła się klasa VIb ( z wychowawczynią – p. Iwoną Kucharską ) w przebraniach kibiców reprezentacji Polski. Nagrodę otrzymała również klasa IVa za przebrania mumii egipskich. Wśród przebierańców mogliśmy podziwiać również kibiców Falubazu, diabły i anioły, smurfy…

Kolejnym punktem wspólnej zabawy był konkurs na najciekawsze przebranie „Najpiękniejsza Wiosna 2012”. Prezentowane stroje były kolorowe i wesołe, a dyplomy i nagrody otrzymali przedstawiciele klas: IVa, IVd oraz Vc.

Najbardziej wyczekiwana przez wszystkich była II edycja szkolnego konkursu „ Mam talent”. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ w naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów.Na szczególne wyróżnienie zasłużyły przedstawicielki klas: IVc i Vb, które zaprezentowały się w układach akrobatycznych. Miejsce na podium zajęły:

I miejsce- Wiktoria Topolska z klasy IV b,

II miejsce- Agata Tomaszewska z klasy V c,

III miejsce- Wiktoria Zagórska z klasy VI d.

Dodatkowe, słodkie upominki, otrzymali uczniowie, którzy przygotowali w swoich salach wiosenne gazetki ścienne. Najlepsze okazały się klasy: IVd, Vb oraz VIb.

Powitanie wiosny zakończył występ Eryka Wacki- ucznia naszego gimnazjum. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.