Jedna z najlepszych w Polsce

17 kwietnia 2012

Uczennica klasy III D szkoły podstawowej – Hania Mikołajczyk zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną ortografią na co dzień”. W związku z tym wraz z wychowawczynią p. Dorotą Wieczorek dnia 26 marca pojechały do Warszawy do Polskiej Akademii Nauk, gdzie odbywał się konkurs.

Razem z Hanią finałowe, bardzo trudne dyktando pisało 45 uczniów klas II – III z terenu całej Polski. Szkoda, że nie udało się go napisać tak, by być w gronie laureatów. Jednak to, że dziewczynka znalazła się wśród najlepszych uczniów w Polsce, było już wielkim wyróżnieniem  dla niej i naszej szkoły. Otrzymała dyplom finalisty oraz nagrody pocieszenia.

Przy okazji pod okiem wychowawczyni Hania zobaczyła kilka ważnych miejsc w stolicy. Odwiedziła kościół pw. Św. Krzyża, gdzie spoczywa serce Fryderyka Chopina, widziała zmianę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Barbakan, Stare Miasto, Pałac Prezydencki czy wybudowany na Euro 2012 nowy stadion. Podziwiała pomnik Mikołaja Kopernika, Marszałka Piłsudzkiego czy Adama Mickiewicza. Zwiedziła komnaty Zamku Królewskiego. Dziewczynka czytała wszystkie informacje zamieszczone przy wejściu do każdej sali, nie można jej było oderwać od obrazów Jana Matejki, starych mebli i innego wyposażenia komnat.  Hania była bardzo zainteresowana wszystkim, co widziała. Wiele miejsc i informacji było związanych z historią naszego kraju, której jeszcze nie zdążyła poznać, jednak trudne wiadomości nie nudziły jej, wręcz przeciwnie budziły coraz większe zainteresowanie. Na deser zjadła ciastko w słynnej warszawskiej cukierni „U Biklego” na Nowym Świecie.

Cała wycieczka była ogromnym przeżyciem dla Hani, ale też wielką nagrodą dla niej za wkład, który włożyła w przygotowanie się do konkursu. To, że znalazła się w gronie finalistów konkursu ogólnopolskiego zawdzięcza przede wszystkim swojej wiedzy i umiejętnościom oraz wychowawczyni Dorocie Wieczorek, która pomagała jej w przygotowaniach.

Jednak sam wyjazd do Warszawy  mógł  się odbyć dzięki Panu Dyrektorowi Szkoły Romualdowi Modrzykowi oraz rodzicom Hani, którzy sfinansowali podróż i pobyt w Warszawie, za co bardzo dziękujemy.