Wyjazd do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze

7 kwietnia 2012

8 marca 2012r. uczniowie nauczania zintegrowanego oraz przedstawiciele gimnazjum odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Zielonej Górze. Dzieci, na ręce pracowników Schroniska, przekazały suchą karmę dla psów i kotów, oraz inne psie i kocie smakołyki. Wszystkie te rzeczy uczniowie zdobyli dzięki przeprowadzonej w szkole zbiórce na rzecz zwierząt z zielonogórskiego schroniska. Trwała ona przez cały listopad i grudzień. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt oraz szerzenie wśród młodych ludzi idei wolontariatu. W nagrodę za swoją pracę uczniowie zwiedzili schronisko, poznali jego mieszkańców oraz dostali od administracji schroniska pamiątkowy dyplom – podziękowanie dla szkoły. Zapewniają także, że nie po raz ostatni wyciągają swoją pomocną dłoń w stronę zwierząt.