Noc Biologów na Uniwersytecie Zielonogórskim

27 marca 2012

„Aby promować nauki biologiczne, aż 16 uczelni w całym kraju skrzyknęło się aby w całym kraju otworzyć swe laboratoria, pokazać zbiory, pochwalić się osiągnięciami, a przez to zaprezentować biologię „od kuchni”. Efekt? Wypieki na twarzy, ogromna radość z udanego doświadczenia, mnóstwo pytań, ale i świetna zabawa.” Tak relacjonuje przebieg Nocy Biologów p. Beata Tokarz reporterka  Gazety Wyborczej. W tej ciekawej imprezie wzięli czynny udział uczniowie naszej szkoły. Członkowie koła przyrodniczego i biologicznego ze swoimi opiekunkami p. Barbarą Gielniak i Anną Szymańską spędzili piątkowy wieczór biorąc udział w bardzo ciekawych doświadczeniach: oglądali pod binookularem wypluwki drapieżników, fragmenty kości, włosy. Młodzi naukowcy analizowali materiał genetyczny z próbek krwi. Noc Biologów to świetna forma popularyzowania nauk przyrodniczych.