X Plebiscyt

2 marca 2012

3 lutego w hali Zespołu Szkół w Sulechowie odbyła się gala związana z podsumowaniem  Jubileuszowego X Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Zespołu Szkół w Sulechowie. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości m.in. burmistrz Sulechowa p. Roman Rakowski, przewodniczący Rady Miasta p. Jan Rerus, przewodnicząca komisji oświaty p. Romualda Jarecka –Cieślak,  dyrektorzy sulechowskich szkół, trenerzy, nauczyciele, sponsorzy oraz liczne grono uczniów naszej szkoły i ich rodziców.
Uroczystość uświetniły pokazy zespołu ,,JUMP”, szkolnego ,,UPS” wraz z klasą IIb, sekcji akrobatycznej UKS – Trójka i ZKA z Zielonej Góry, występy szkolnego zespołu muzycznego ,,Antybiotyk”, oraz aktorów szkolnego teatru ,,W kratkę”.   Otwarcia dokonał dyr. Zespołu Szkół w Sulechowie p. Romuald Modrzyk, który również podziękował gościom za wsparcie rzeczowe i finansowe. Z działalnością i osiągnięciami UKS-Trójka za ostatnią dekadę zapoznała zgromadzonych wicedyrektor szkoły p.Lilla Pająk prowadząca uroczystość.
Komisja biorąc pod uwagę wyniki sportowe, aktywność, systematyczność w zajęciach pozalekcyjnych, reprezentowanie szkoły wybrała najlepszych sportowców szkoły podstawowej i gimnazjum.
WYNIKI PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY
Szkoła Podstawowa                                                    Gimnazjum
10. WECHTEROWICZ BEATA
8. MATUSZCZAK BARTOSZ
8. WIĘCKOWSKI ADRIAN                10 . PAULINA LATOWSKA
7. RUSIN AGNIESZKA                     8. KAROLINA KLEE, JAKUB JASIEWICZ
6. MATUSZCZAK JAKUB                 7. SEBASTIAN GÓRECKI
5. TARNOWSKI MICHAŁ                 5. MACKIEWICZ JOANNA, JAKUB PŁONKA
4. GÓRECKI KAMIL                          4.DRZYMAŁA PAULA
3. KLEE MAXIMILIAN                    3. KAPAŁA DAWID
2. BARTOSZ KLAUDIA                    2.STASIK ADRIAN
1. MAJEWSKI MICHAŁ                  1. TUDOROW ARKADIUSZ

Wśród uczniów został również przeprowadzony plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Szkoły, do którego pretendowało 87 sportowców. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniowie I-III gimnazjum. Ogółem głosowało 547 uczniów. Najpopularniejszym sportowcem szkoły za rok 2011 został akrobata Krzysztof Majewski, uczeń klasy VB.

Wzorem ubiegłego roku zostali nagrodzeni  zawodnicy, którzy swoją postawą , zaangażowaniem w pracy treningowej zasłużyli na wyróżnienie.
Aleksandra Walkowiak- akrobatyka sportowa
Oliwia Lacelt, Martyna Madejska- tańce
Kamil Radziszewicz, Gracjan Schmidt- piłka nożna
Jakub Modrzyk, Miłosz Wachowski- piłka ręczna
Specjalne wyróżnienie otrzymał Michał Tarnowski, którego zasługi, wyjątkową postawę ucznia, zawodnika dostrzegli wszyscy trenerzy.
Aby uczcić X jubileuszowy plebiscyt i podkreślić jego rangę zostali wyróżnieni zawodnicy, którzy w ostatniej dekadzie uzyskali najlepszy wyniki sportowy. Wynikiem tym było VI miejsce w Mistrzostwach Europy w Akrobatyce Sportowej w dwójce męskie, w 2005 roku w Salonikach. Sukces ten był zasługą Jakuba Dominiaka, Szymona Ryszewskiego oraz ich trenera pani Marii Dominiak.
Nagrodzona została także pani Ewa Gorzelanna w kategorii ,,Impreza Dekady”. Od 10 lat w Zespole Szkół odbywa się Familiada Siatkarska, której pomysłodawcą jest pani Ewa. W Familiadzie startuje około 150 zawodników z województwa i z roku na rok liczba  ich  rośnie.
Na gali swoje stypendia wręczył Burmistrz Sulechowa pan Roman Rakowski. Otrzymali je najlepsi sportowcy: ze szkoły podstawowej Michał Majewski, z gimnazjum Arkadiusz Tudorow. Nagrodę zawodnikom, których rodzice należą do ZNP ufundował również prezes ogniska sulechowskiego pan Andrzej Kowalski, a otrzymali je: Paulina Latowska i Adrian Stasik.
Wszyscy wyróżnieni sportowcy zostali nagrodzeni  dyplomami i atrakcyjnymi  nagrodami. Rodzice wyróżnionych zawodników otrzymali listy gratulacyjne. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie bawili się na dyskotece.