DZIECI POMAGAJĄ ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !

2 marca 2012

W lutym uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie plastycznym ph. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.
Konkurs poprzedzony był spotkaniem z pracownikiem Nadleśnictwa Sulechów  p. Iwoną Patalan, która przybliżyła uczniom problem związany z koniecznością pomocy ptakom i zwierzętom leśnym w trudnym zimowym czasie. Dzieci obejrzały film i ciekawą prezentację multimedialną. Odwiedzały też karmniki, napełniały je ziarnami i innymi ptasimi smakołykami. Akcję rozwieszania na terenie szkoły karmników już wcześniej przeprowadzili mali przyrodnicy ze Szkolnego Klubu Miłośników Przyrody pod opieką p. T. Czerniawskiej i z dużym zaangażowaniem swoich rodziców. Wszystkie te działania były inspiracją do wykonania ładnych i pomysłowych prac plastycznych w czasie konkursu. Najciekawsze i najbardziej estetyczne prace stworzyli:
Weronika Dziura ,  Agnieszka Pawlak – kl. IIId
Wiktoria Kowalewska,  Wojciech Wojewoda – kl. IIIa
Gracjan Szostak –  kl. IIIc
Wiktoria Krakus – kl. IIIb
Klaudia Alchimowicz,  Patrycja Nieradka,  Ola Pawliczak  – kl. IIa
Martyna Eckert, Maria Olszowa, Kornelia Zjawin –  kl. IIb
Natalia Dąbrowska – kl. IIc
Aleksandra Więcławska – kl. IId
Nagrody dla wszystkich 24 uczestników konkursu zasponsorowało Nadleśnictwo Sulechów, a wręczyła je przedstawicielka firmy p. Iwona Patalan.   Szkolną akcję pomocy zwierzętom zimą prowadziły jak co roku nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – panie Agnieszka Wesołowska i Teresa Czerniawska.