Warsztaty tańca szkockiego

26 stycznia 2012

W dniu 15 grudnia 2011 roku w Zespole Szkół miały miejsce warsztaty tańca szkockiego. Pani Joanna Tomońska-Malinowska i p. Ewa Jurewicz zaprosiły Unę Maclean-Hańćkowiak – rodowitą Szkotkę aby poprowadziła te warsztaty. Pani Maclean jest absolwentką anglistyki uniwersytetu St. Andrews (Szkocja) oraz metodyki nauczania języka angielskiego a obecnie jest wykładowcą Kolegium Języka Angielskiego w Zielonej Górze.
W czasie tych zajęć Una z wielką pasją pokazywała i uczyła podstawowych kroków uczniów   klas czwartych szkoły podstawowej i gimnazjalistów.  Zabawom, tańcom i podskokom nie było końca. Mamy nadzieję, że rozbudziłyśmy ciekawość uczniów i że zechcą rozwijać wiedzę dotyczącą kultury krajów angielskiego obszaru językowego.