Grudniowe niespodzianki w przedszkolu

25 stycznia 2012

Dzieci kochają niespodzianki a w grudniowe dni było ich wiele.
W tym roku Mikołaj zamiast paczek sprezentował dzieciom wyjazd do sali zabaw „Arek” w Zielonej Górze. Zabawa była bardzo udana.
Po powrocie wszystkie dzieci stroiły w śliczne, własnoręcznie wykonane świecidełka ogromną przedszkolną choinkę, przy której śpiewały piękne kolędy wspólnie z panem Burmistrzem. Pan Burmistrz obdarował przedszkolaków słodyczami i maskotkami.
Dwa dni przed Bożym Narodzeniem dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki”, przedstawiły swoim bliskim, zaproszonym gościom, koleżankom i kolegom przepiękne świąteczne przedstawienie-Jasełka. Czterdzieścioro przedszkolaków biorących udział w spektaklu pokazało widzom wzruszającą historię narodzenia Jezusa, przeplataną pięknymi kolędami i pastorałkami. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia przez cały miesiąc, dlatego też premiera wypadła znakomicie. Dzięki zaangażowaniu rodziców mali aktorzy wyglądali jak prawdziwi uczestnicy betlejemskich wydarzeń. Przedszkolaki zebrały zasłużone gromkie brawa, a nie jednej babci, mamie łza zakręciła się w oku.
Jasełkowe przedstawienie wprowadziło wszystkich w uroczysty, świąteczny nastrój. Spektakl przygotowały panie Iza i Mariola.