Sala zabaw

22 grudnia 2011

Radosna Szkoła – Miejsce Zabaw

W ramach Rządowego programu – Radosna Szkoła zostały zakupione pomoce dydaktyczne wspomagające wszechstronny rozwój dziecka w młodszym wieku szkolnym. Pomoce dydaktyczne urozmaicają zajęcia z dziećmi. Zgromadzenie pomocy w sali zabaw pozwala na rozwijanie i wspomaganie kształtowania u dziecka umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprawności manualnej, spostrzegawczości, rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie, rozwija wyobraźnię przestrzenną, służy wspaniałej zabawie i odpoczynkowi. Sala jest wykorzystana przez uczniów z klas I-III edukacji wczesnoszkolnej oraz przez dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych. W sali zabaw dzieci mogą zaspokoić naturalną potrzebę ruchu i zabawy, właściwą dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Bezpieczne i kolorowe pomoce dydaktyczne dodatnio wpływają na chęć korzystania z dużych miękkich klocków, wałków, piankowego toru przeszkód, dużych gumowych piłek. Materace pozwalają na ćwiczenia i zabawy w siadzie, leżeniu, klęku. Wyobraźnię i twórcze myślenie rozwijają również gry planszowe. Sala zabaw jest również wyposażona w materace, piankowe siedziska, które umożliwiają dzieciom odpoczynek, relaks i wyciszenie w dogodnej dla nich pozycji.

Sala zabaw znajduje się w budynku mieszczącym oddziały przedszkolne.