Mikołajki w Zborze

15 grudnia 2011

Jak co roku  obchodzimy w szkole mikołajki.

W tym roku spotkaliśmy się w sulechowskim Zborze- 8 grudnia. Wspólne spotkanie rozpoczął policjant, Pan Waligóra. Przybliżył uczniom wiedzę dotyczącą zagrożeń i postępowania w ruchu drogowym, poprzez obejrzenie prezentacji  „Bezpieczna droga”. Ten rodzaj przekazu na pewno dłużej pozostanie w pamięci  uczniów niż pogadanka.

W drugiej części spotkania uczniowie z klasy III Cinscenizacją „Mikołaje wyruszają w świat” wprowadzili zebranych „ w świat elfów”- pomocników Mikołaja.  Wesołymi piosenkami, tańcem, recytacją  przybliżyli tradycję mikołajkową na świecie. Występ został doceniony przez publicznośc. Były głośne brawa i wspólna zabawa . Przedstawienie wykonano pod kierunkiem Pani M. Benysek.

Uczniowie klasy III C  zaprezentowali  się również Przedszkolakom z naszej szkoły 6 grudnia.

Następnie wszyscy obejrzeli film „Przyjaciele Mikołaja”.