Granie z Mikołajem

15 grudnia 2011

W tym roku, wyjątkowo wcześnie odwiedził nas Mikołaj, bo już 19-11-2011 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej piłkarski dla najmłodszych mieszkańców Sulechowa – uczniów klas trzecich nauczania zintegrowanego.

Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły. Pierwsza ekipa to Luzaki (pomarańczowe koszulki) – zespół prowadzony przez p. Bożenę Rakowską, kolejna drużyna to Arsenal (zielone stroje) pod wodzą p. Doroty Wieczorek, następny zespół to Mały Messi (niebiescy) pod opieką p. Mari Benysek i piłkarze Barcelony (granatowe koszulki) prowadzeni przez p. Elę Żok. Ponadto Orły i Sokoły jako gospodarze. Rozgrywki przebiegały w dwóch grupach, a następnie odbyły się mecze finałowe.

Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze przy udziale licznie zgromadzonej publiczności. Sportowym zmaganiom towarzyszyło wiele wysiłku i emocji. Szczególne gratulacje należy skierować do dziewczynek, które wspólnie z chłopcami z powodzeniem uczestniczyły w grach: Mai Ławickiej, Klaudii Rosolskiej i Andżeliki Bęczkowskiej.

W tym dniu nie było przegranych. Wyłonieni zostali zwycięzcy i zwyciężeni. Po stronie zwycięzców uplasowały się Orły, Sokoły i Arsenal, po stronie pokonanych: Mały Messi, Barcelona i Luzaki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodycze. Organizatorem turnieju był OSiR w Sulechowie.