GIMNAZJALIŚCI W IZRAELU

13 grudnia 2011

Od 29 listopada do 6 grudnia 2011r. siedmioosobowa grupa gimnazjalistów w składzie: Anna Gadomska, Karolina Klee, Iga Wodejko, Sandra Wojtkowiak, Paula Zjawin, Bryan Birszel z klasy IIIB oraz Filip Tomaszewski z klasy IIID, pod opieką nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Marzeny Kowalskiej gościła w Izraelu,  na zaproszenie palestyńskiej szkoły, Education and Science High School, w Jaljulii.

W trakcie wizyty uczniowie odwiedzili interesujące miejsca m.in. Nazaret, Jerozolimę, Betlejem, Jafe, Kfar Bara, Kafr Kasim, Beer Szewe, pustynie Negev oraz spotkali ciekawych ludzi, dzięki którym dowiedzieli się wiele o kulturze zarówno chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, poznali historię, tradycje, system szkolnictwa, kuchnię i życie codzienne ludności arabskiej.

Pobyt  w Izraelu  dostarczył nam wielu miłych wrażeń, ale także nauczył tolerancji i uczulił  na problemy ludności arabskiej w tym kraju.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie nie było tylko epizodem ale stanie się początkiem współpracy naszej szkoły ze szkołą palestyńską w Izraelu.