Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

13 grudnia 2011

Ostatni tydzień października upłynął w naszej szkole pod hasłem Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia. W tym czasie odbywały się pogadanki, warsztaty i prelekcje prowadzone przez zaproszonych gości.  Psycholog mgr Agnieszka Felińska przeprowadziła warsztaty na temat bezpiecznych zachowań seksualnych, o  odpowiedzialności karnej z młodzieżą rozmawiała pani Sylwia Kuczyńska – Szpak specjalista do spraw nieletnich przy Komendzie Miejskiej Policji w Sulechowie.  Uczniowie mieli również okazję rozmawiać   z terapeutą uzależnień, panią mgr Jolanta Kwiecień i jej podopiecznymi na temat zagrożeń jakie niosą za sobą uzależnienia od środków psychoaktywnych.  Pani Janina Cholewińska i Elżbieta Turzańska przypominały dzieciom jak ważne jest prowadzenie higienicznego trybu życia i stosowanie właściwej diety. Aktywnie w organizację przedsięwzięcia włączyła się grupa gimnazjalistów z naszej szkoły. Przygotowali oni zajęcia relaksacyjne, lekcję na temat zdrowego odżywiania się i pogadankę o zdrowym stylu życia. Zaproszony psycholog   z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulechowie, mgr Joanna Saniuk, przeprowadziła warsztaty integracyjne. Mamy nadzieję, że podjęte przedsięwzięcia przyczynią się do utrwalania pozytywnych zachowań zdrowotnych.