Ciekawa lekcja origami

13 grudnia 2011

15 listopada uczniowie klasy I b uczestniczyli w ciekawej lekcji, podczas której poznali tajniki sztuki składania papieru  origami. Punktem wyjścia była kwadratowa kartka papieru, której nie można było ciąć, kleić, ani dodatkowo ozdabiać. Dzieci poprzez zginanie tworzyły figury przestrzenne – domy. Zajęcia były bardzo absorbujące. W efekcie powstało piękne miasto z kolorową zabudową. Zajęcia perfekcyjnie przeprowadziła pani Anna Jasiak – klasowy rodzic i pedagog. Uczniowie klasy I b otrzymali pochwałę za zdyscyplinowanie i duże zaangażowanie w tworzenie pracy zespołowej.

24 listopada również  klasa I a uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji poświęconej sztuce origami. Pani Jasiak nauczyła nas tworzyć zwierzątka z papieru (kaczki, muchy, kurczaki). Wszyscy swoje zwierzątka wykonali bardzo ładnie, wykorzystując sztukę origami. Lekcja uczniom bardzo się podobała. Było bardzo sympatycznie. Uczniowie stwierdzili, że chcą więcej takich lekcji.