Dzień Drzewa

1 listopada 2011

Dnia 10 października 2011 roku kolejny już raz w naszej szkole zorganizowano DZIEŃ DRZEWA . Uczniowie klas IV,V,VI  szkoły podstawowej brali udział w warsztatach, których celem było nauczenie dzieci rozpoznawania najbardziej popularnych w Polsce drzew. Materiały do pracy  dostarczyło Nadleśnictwo Sulechów. W czasie zajęć porównywano liście zgromadzone w koszach z rysunkami i tablicami zamieszczonymi w zielnikach oraz podręcznikach dendrologii . Oglądano fotografie najsłynniejszych i najstarszych drzew w Polsce. Zajęcia były bardzo pouczające, uczniowie mieli okazję praktycznie sprawdzić swoje umiejętności. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach ryciny z obrazami popularnych drzew. Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia było wspólne zasadzenie drzewa ofiarowanego przez Nadleśnictwo- dębu mużakowskiego . Akcja pod hasłem DZIEŃ DRZEWA jest organizowana z inicjatywy Klubu Ekologicznego GAJA.

Anna Szymańska