Próbna ewakuacja

27 października 2011

27 października 2011r. w Zespole Szkół w Sulechowie została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Celem ewakuacji było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem. Alarm w szkole oznajmiły trzy piętnastosekundowe dzwonki w krótkich odstępach czasu. Zagrożeniem był pożar, który wybuchł w sali lekcyjnej na drugim piętrze w budynku A. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli prowadzących lekcje w danej klasie udali się sprawnie drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki – boisko szkolne. Ewakuacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. W akcji wzięły udział straż pożarna z OSP w Kijach , JPSP w Sulechowie, Straż Miejska i Policja. Strażacy sprawdzili budynek, używając odpowiedniego sprzętu i stwierdzili, że w sali 2A zamknięci zostali trzej uczniowie. Dowódca zarządził ewakuację tych uczniów przez okno, używając do tego podnośnika koszowego. Pokaz w wykonaniu strażaków wszyscy oglądali z wielkim zainteresowaniem. Po przyjęciu raportów od nauczycieli i osób funkcyjnych, Dyrektor Szkoły Pan Romuald Modrzyk po konsultacji z dowódcą JPSP odwołał alarm i wszyscy mogli wrócić do szkolnych zajęć.