Tydzień Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów

29 maja 2011

W ramach Tygodnia Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów uczniowie klas nauczania zintegrowanego mogli uczestniczyć w różnych atrakcjach przygotowanych  przez dyrekcję  i pracowników biblioteki.

9.05.2011r. kl. II a wybrała się do Biblioteki Publicznej w Sulechowie na lekcję biblioteczną ph. „Bliskie spotkania” – wizyta w wypożyczalni i czytelni. Uczniowie zapoznali się z biblioteką i jej urządzeniami. Pani bibliotekarka  zaprezentowała  im  katalogi biblioteczne: alfabetyczny i rzeczowy oraz zasady korzystania ze zbiorów.

11.05.2011r.  o godz. 11.30 w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów w ramach tygodnia „Biblioteka znana po drodze, nie mijam wchodzę ”uczniowie z kl. III c mieli okazję spotkać się  z pisarką  Izabellą Klebańską. Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych dla dzieci i młodzieży. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle dowcipny sposób; wydała: „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, „Muzyczna zgraja i „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”.

„ I oto stanęliśmy przed zamkniętymi drzwiami do świata muzyki, w którym czeka na Was wiele cudownych spotkań, przygód i przyjaciół. Ale klucz do świata muzyki otwiera klucz wiolinowy. Zza tych drzwi wysypią się Wam na głowy nuty…”- tak rozpoczęło się spotkanie z pisarką, pełne humoru, muzycznych konkursów, a także deklamacji wierszy przez autorkę, ilustrowanych muzyką.

Dzieci  wróciły do szkoły z muzycznymi wrażeniami i książkami z dedykacją p. Izabelli Klebańskiej. Było to ciekawe spotkanie, które na pewno pozwoliło uczniom głębiej wejrzeć  w zaczarowany świat muzyki.

13.05.2011r. uczniowie z kl. I b obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Art. – Re z Krakowa pt. „Przygody Jacka i Placka”. Dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem  z aktorami i współtworzenia przedstawienia a tym samym kreowania bajkowego świata.

Profesjonalna gra aktorów, piękne stroje i scenografia, muzyka a także treść utworu sprawiła, że spektakl na długo pozostanie w pamięci dzieciaków.