I Dekanalny Konkurs Biblijny

9 maja 2011

15 kwietnia 2011 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny etap I Dekanalnego Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych. Przedmiotem tegorocznych zmagań była Ewangelia wg św. Mateusza.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się w marcu 9 trzyosobowych zespołów ze szkół w: Klenicy, Trzebiechowie, Nowego Kramska, Bukowa, Kij, Kalska, Podmokli Małych, SP nr 1 i SP nr 3 w Sulechowie, spotkało się, aby pogłębić swoją wiedzę w kolejnym etapie Konkursu.

Reprezentanci każdej ze szkół  z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do
6 konkurencji, w których udowodnili, jak wielka jest ich znajomość Ewangelii
wg św. Mateusza.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Nocuń (kl. Vb), Wojciech Grzegorczyn (kl. Vb)
i Maciej Michałów (kl. VId). To właśnie oni okazali się mistrzami w dziedzinie znajomości Nowego Testamentu i zajęli I miejsce.

Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego, który pod czujnym okiem
p. A. Rogińskiej i p. K. Zawalnickiej, przedstawił ciekawy montaż muzyczno – taneczny.

Do organizacji Konkursu włączyli się także gimnazjaliści, którzy z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli swoim młodszym kolegom podczas całej uroczystości.

Szkolny teatr „W kratkę” pięknie przedstawił scenki biblijne, które stanowiły jedną z konkurencji konkursowych. Dziękujemy szczególnie uczennicom z kl. IIIe – Joannie, Patrycji, Magdalenie, Kindze, Asi i Paulinie, Teodorowi z kl. IIIb oraz Kacprowi (IIa), Dominikowi (IIc), i Rafałowi (IC) którzy zadbali, pod czujnym okiem p. B. Łyżwińskiego,
o oprawę muzyczną uroczystości.

Mamy nadzieję, że Konkurs Biblijny stanie się tradycją naszej szkoły.

Organizatorami Konkursu były: p. V. Samociak, p. W. Konstańczak, p. K. Zawalnicka, p. A. Kwaśnicka oraz proboszcz parafii  św. St. Kostki ks. Henryk Wojnar.